Wikileaks: nel 2018 l'Albania sarà una Grande Albania

Wikileaks, tra i molti file che sono stati resi pubblici su Internet, c'è anche un patto tra l'Albania ,il Kossovo e la Lobby albanese con l'appoggio di altri stati potenti e amici dell'Albania.In questo patto segreto chiarito che entro il 2013 l'Albania e il Kosovo si uniranno in un unico stato come è sucesso per l'unificazione dalla Germania Ovest e Est. Inoltre file WikiLeaks far conoscere la dissoluzione della Macedonia e la sua divisione per etnie in tre Stati dei Balcani Albania-Grecia-Bulgaria.
Wikileaks fa sapere che entro 2018 nei Balcani esisterà uno stato albanese potente.

Wikileaks, rende noto che questo potente paese si sta creando Balcani sarà uno dei migliori alleati degli USA

44 commenti:

 1. Non tutto che Wikileaks scrive è tutto vero

  RispondiElimina
 2. Viva Grande ALBANIA come era una volta.....

  RispondiElimina
 3. ju ngrenshin qenerit

  RispondiElimina
 4. Lo spero tantissimo.

  RispondiElimina
 5. e vaiii,,, andate a cagare tuttu quelli che non ci credono...

  RispondiElimina
 6. forca shqipe viva giulian

  RispondiElimina
 7. E dove si trova questo documento? Chi lo manda a chi? Cosa dice esattamente? Dove vi siete informato? Mu me duket se e keni shpik vete.

  RispondiElimina
 8. te jet e vertet ,presim...

  RispondiElimina
 9. S'eshte e vertete mer anonim, po ja fusin kot keta.

  RispondiElimina
 10. shpresoj qe shqiperija te behet nje ven i super zhvilluar

  RispondiElimina
 11. Kotori Giuseppe16 gennaio 2011 11:54

  Historia e Shqiperise duhet te shkruhet sic eshte, ne pikpamje TE PERBASHKETA PER TE LENE TE LIRE CDO PERSON TE DISKUTOJE SIMBas deshires dhe aftesise qe ai ka-(Bacone 1632) Ceshtja e Camerise nuk eshte nje ceshje e sajuar nga Italia, por nje ceshtje e vjeter sa vete Shqiperia- Edhe pse , lufta italo- greke ishte e gabuar me 10 qershor 1941 Cameria dhe Kosova u bashkuan me Shqiperine. Ne ate lufte kontribuan edhe shqiptare, ku u vrane reth 60 shqiptare dhe 72 te plagosur. Roft Kombi Shqiptare

  RispondiElimina
 12. me pelqen te jete shqiperia e bashkuar dhe e forte por dhe nje shqiperi me nje ekonomi te forte dhe me nje shtet jo hajdut qe slane gje pa vjedhur dhe pasurite tona dhe ne emigrojme per dhe mezi nxjerrim buken e gojes sepse ashtu na katandisi kjo qeveri hajnash

  RispondiElimina
 13. endrra me ne fund po realizohet

  RispondiElimina
 14. kotori giuseppe26 febbraio 2011 19:13

  Lufta italo greke ishte nje lufte e gabuar ne te gjitha drejtimet, por italianet simbas dokumentave u desh te luftonin kunder grekerve, kunder jugosllaveve, kunder anglezeve,gjermaneve dhe ballisteve por edhe kunder partizaneve komunista.Ndersa ne muajin prill te 1941 ushtria italiane luftoi ashper kunder ushtrise jugosllave ne Koplik per mbrojtjen e Shkodres, ne jug te Shqiperise xhvillohej beteja me e pergjakeshme ne Manastir te Permetit(Kuota 731)ku ushtria italiane fitoje me shume veshtiresi. Ne luften italo greke kishte edhe reparte ushtarake me shqiptare. Me 23 prill ushtria italiane zbrapsi grekerit ne kufinjte e Shqiperise se sotme.Me 10 qershore u deklarua bashkimi i Camerise, Kosove e Metohi me Shqiperine. Por lufta vazhdoi....Ne librin"La guerra piu lunga Albania 1943-1948 Enmver Hoxha thonte:"Nje numer i math ushtareve italian luftuan heroikisht ne krah te partizaneve shqiptare: Ne kete lufte eshte krijuar nje vellazerim i vertete ndermjet dy popujve" (faqe 135)..... 130 ushtare italian u dekoruan me medalje nga Qeveria shqiptare (faqe185)Shih libret: La guerra di Grecia Mario Cervi, Il ponte di Klisura dhe " La guerra piu lunga, Albania 1943 1948

  RispondiElimina
 15. uroj qe te relizohet bashkimi shqiprise me kosoven e presim me pa durim

  RispondiElimina
 16. Historia e Shqiperise nuk fillon nga koha e bizantineve por ne shekullin e V Para Krishtit, ndoshta me heret, kur fiset ilire themeluan Shtetin Shqiptare, nje nga shtetet me te fuqishme ne Europer e atehereshme.

  RispondiElimina
 17. Shqiperia meriton shum me teper nga cesht.

  RispondiElimina
 18. 1- Historia e Shqiperise nuk fillon nga koha e bizantineve sic pretendon Z. Xhufi.Iliria ishte kombi me i fuqishem ne europen e atehereshme.
  2- Po ushtaret shqipetare te rene ne luften italo -greke, a duhet nderuar ? Perse nuk permendet permendorja e te reneve italian ne Manastirin e Permetit (Kuota 731) ?
  3- Ne luften italo greke cdo divizion italian kishte edhe dy batalione me shqiptare, a duhet te permendet ne histori ? (Guerra di Grecia, Mario Cervi Dok.)

  RispondiElimina
 19. Pse nuk flitet per Gjeneralin Enrico Tellini i cili u vra barbarisht nga greket ne vitin 1923 gjat fiksimit te kufirit shqiptaro-grek ?
  Pse nuk ngrihet nje permendore ashtu si ishte ngritur para 1944 ? Ceshtja e vrasjes se Gjeneral Telinit ende nuk eshte mbyllur, shpresojme qe qeveria shqiptare me ne funde do te kuptoje se kush kane qene miqt e Shqiperise

  RispondiElimina
 20. Shqipnia Shqiptareve.........Vdekje tradhetareve

  RispondiElimina
 21. Shqiperia po bene hapa te konsiderueshme dhe do te jete me e forte kur te bashkohet me kosoven-.. Pa dyshim Shqiperia do te mbetet e shqipetareve por ne kuadrin europjan

  RispondiElimina
 22. shqiperia shperbehet ne 2013

  RispondiElimina
 23. Shqiperia do te bashkohet me Kosoven por pa ekstremistin Rama etj. Rroft kombi Shqiptare

  RispondiElimina
 24. Rama dhe partia socialiste jane kunder Amerikes dhe te gjithe Perendimin, prandaj nuk duan bashkimin kombetar, ata, ashtu "te heshtur" jane perkrahes te sllaveve dhe grekerve. Zefi

  RispondiElimina
 25. Shqiperia nuk kthehet mbrapsh, do te behet gjithmone e me mire

  RispondiElimina
 26. Urojme qe Kombi shqiptare te bashkohet, por para se gjithash duhet te futet ne Europe ,ku te gjeje zgjidhje ne rruge paqesore, ndermjet mareveshjeve diplomatike

  RispondiElimina
 27. jam radikal enderroj qe shqipria te shenderrohet ne shtet sundues .

  RispondiElimina
 28. ishalla, te lidhet me kosoven shqiperia do jet me e fort... e ndoshta do ndryshoj ndo 1 gje ne ke te vend te falur........

  RispondiElimina
 29. ta mylli pastaj gojen serbi e greku

  RispondiElimina
 30. shqiperia behet me shqiptar
  prandaj mblidhuni ne vatren e saj kudo qe ini anekend botes mos e harroni gjuhen tuaj mesoni femijet tuaj te flasin SHQIP

  RispondiElimina
 31. E duam SHQIPERINE te paster pa turq e muslymane ashtu siq na e la i madhi GJERGJ KASTRIOTI,keshtu siq eshte katandisur tani ska qi duhet kujt ky vend i madh apo i vogel qofte ky,me arrigjinj,arab,turq,mongoloid,armen,kurd,rumun,bullgar,egjyptian,avgan e lloj lloj sorollopi qe pruri turku,RROFTE SHQIPERIA E PASTER POSHTE OMANLLINJTE .

  RispondiElimina
 32. shpresojme dhe mbeshtes gjithcka

  RispondiElimina
 33. viva grande ALBANIA. SPERIAMO CHE SIA VERO :))))

  RispondiElimina
 34. Giuseppe Kotori26 novembre 2011 19:18

  Te nderuar miq shqiptar: Ju rekomandoj te lexoni librin e fundit te Putos "Lufta italo- greke,Librin "Albanesi nelle forze Armate" Shqiptaret pjesemares ne forcat e Armatosura italiane,"Il ponte di Klisura (Ura e Kelcyres,, La guerra piu lunga 1943-1949 (Lufta ma e gjat 1943-1949) Per te njohur me mir historin e Shqiperis.

  RispondiElimina
 35. por ju nuk e dini akoma qe kosovaret jan ma mut se serbet e çfar mutin han me shqiprin elir fuori di coglioni merdaci.

  RispondiElimina
 36. ti puthin bythen titos po te ishte akoma se kosovaret nuk do te ishin gjall siper tokes sot.

  RispondiElimina
 37. Kosovaret jane shqiptar, duam apo nuk duam ne, pak randesi ka. Do tju tregoj nje shprehie te nxjere nga enciklopedia latine :Mbreti i dardaneve Trai themeloje qytetin e Troades qe me vone u quajte poetikisht "Troja". Po te shikoni ne hartat e vjetra ate zone te Trojes (Elio) jane thuajse emra shum te perdoruna ne gjuhen shqipe si, Ida,Dardan, Frixha, Ilia etj etj. Edhe Dardanelet jane themeluar nga dardanet, mos u nxitoni te flisni per shqiptaret edhe pse vitet e egra shekullore te diktatures kane bere punen e tyre.Shqiperia ka nje histori te lasht te larmishme qe duhet te studiohen nga akademik shqiptare e te huaj...per te cuar ne vend origjinen e shqiptareve me nje Shqiperi te bashkuar .

  RispondiElimina
 38. Giuseppe kotori16 aprile 2012 19:17

  Cdo veprim,cdo mareveshje behet ne rruge paqesore,esht e vetmja alternativ per te zgjidhur te gjitha problemet duke ruajtur ne te njejten kohe fqinjesine e mire.

  RispondiElimina
 39. auguri per un albania unita

  RispondiElimina
 40. Roft kombi Shqiptar

  RispondiElimina