Wikileaks parla di Albania e Grecia


Documenti segreti che parlano dell'Albania saranno pubblicati su Wikileaks

Ci sarebbero documenti segreti in lista per essere pubblicati a breve tra cui documenti segreti sull'Albania sulla Grecia ed in particolare i rapporti diplomatici che la Grecia ha col mondo e i paesi vicini.

I documenti sono tenuti a rivelare una forte evidenza i rapporti tra Tirana e Atene sulla vicenda del confine marittimo tra due paesi che si è è tenuto giorni fa a Tirana.

Il ministro greco Drucas chiede stuperfatto - come possono essere finite nelle mai degli Stati Uniti file e dossier segreti che hanno a che fare con lo stato ellenico ?.

La Grecia è uno dei paesi europei ad avere avuto una maggior spesa militare negli anni passati.

Dopo il fallimento dello stato ellenico la Grecia sta collaborando con i paesi vicini per evitare spese enormi nel campo militare.

Wikileaks svelerà il dietro le quinte della politica militare e di intelligence dello stato greco e della vicina Albania

95 commenti:

 1. tani shqipetaret do ta kuptojne me mire se kush jane fqinjet tane te dashur qe per 20 vjet po e blejne ngadale ngadale shqiperine dhe populli jone shitet te ato pak lek qe u japin refugjateve.
  faleminderit WIKILEAKS

  RispondiElimina
 2. bukur!! rrofte Wikileaks !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  RispondiElimina
 3. Grazie mille Wikileaks
  Siete i nostri eroi
  Un forte abraccio dal popolo albanese

  RispondiElimina
 4. Wikileaks

  New era truth,greatings from albania

  RispondiElimina
 5. Prisni, prisni pastaj gezoni. Ndonjehere Wikileaks ben shume zhurme per asgje. Shpresoj qe per Greqine te dalin me te vertete dokumenta domethenes.

  RispondiElimina
 6. une shpresoj qe te tregojen lidhjen qe ka Greqia me Serbine eshe lidhjen qe ka Greqia me Rusine.

  RispondiElimina
 7. pak apo shume me mire qe te dalin te kuptojme dhe ne disa gjera qe te na hapen pak syte.
  dhe nje here tjeter
  FALEMINDERIT WIKILEAKS.

  RispondiElimina
 8. la verità è che Wikileaks non è altro che una manovra degli stati Uniti per prendero in giro tutto il mondo.

  mi dispace che abbiano messo il presidente berlusconi insieme con i dittatori come Gheddafi, il dittatore nord coreano e chaves.

  RispondiElimina
 9. BERLUSKONI E UN MAFIOSO E ACNHE UN DITTATORE .

  E ANDATO A LETTO CON UNA RAGAZZA MAROCCHINA DI 17 ANNI.

  DOVEVA ESSERE IN CARCERE
  LUI E' ANCORA PRESIDENTE. CHE PAESE E ITALIA ?

  RispondiElimina
 10. Berluskoni e ka ndihmuar shqiperine.

  Ne televizionin italian nuk flitet me keqe per shqiptaret.

  kjo eshte merite e Berluskonit.

  RispondiElimina
 11. Jam megjithmend kurioz te marr vesh sa shume e kane shitur qeverite tona shqiperine te greket dhe ne te njeten kohe te serbet e ruset.
  Shpresoj qe Wikileaks ti nxjerri te gjitha pavaresisht nga tensionet qe mund vijne.
  Me kete rast pershendes te gjithe shqipetaret qe komentojne.

  RispondiElimina
 12. mendoj qe ne dokumentat qe do dalin do te jene arkive sekrete negative per Greqine dhe pozitive per Shqiperine.

  Amerika copetoji serbine dhe fundosi greqine nga borxhet.

  RispondiElimina
 13. Assange di Wikileaks non è altro che un cane di Bush .

  Assange durante la presidenza Bush ha mandato in rete tutto quello che gli diceva bush.

  Wikileaks non è altro che un fantoccio dell'albanotto George Bush.

  RispondiElimina
 14. assange è solo la pedina di persone potenti del pentagono che fanno decospirare tutti questi informazioni scontenti e stanchi delle guerre degli usa soprattutto in iraq e afganistan, guerre che hanno solo favorito le multinazionali ad arricchirsi.

  RispondiElimina
 15. i just cant wait 2 see what and 4 how much ilir meta and sali berisha r taking for saling our country to greece... thank you wikileaks for giving us this chance to find out about our goverment deals with greece

  RispondiElimina
 16. Duhet nje perrgjigje e denje nga populli shqiptare kunder shovinizmit grek eshte koha tu tregojme ketyre shovinistave qe nuk shitemi per dy aspra....

  RispondiElimina
 17. Dua ti lexoje keto,a di ndonjeri te me thote si ti gjeje ne wikileaks.

  RispondiElimina
 18. Tani shqiptaret do kuptojme dhe kush po na shet ne shqiptareve. Kush po shet territorin tone.

  RispondiElimina
 19. nese jane te verteta fjalet qe thuhen, qe po e shesin Shqiperine.HOPE THEY BURN TO HELL, dhe nje HELL te madh ne b............

  RispondiElimina
 20. GRANDA WIKILEANKS THANK'S FOR ALL , NOW WE(ALBANIA) ARE FREE ........................................................... UNITED STATE OF ALBANIA
  Gezuar te gjtheve shqiptareve 28-29 NENTORI.
  Do ta dish nga vi ???
  ...vi nga një vend që quhet shqipëri...një vend që
  shquhet për trimëri, aty ku gjaku nuk falet por lahet para se të thahet...një tokë që më dha emrin shqiptar e para gjithë botës për këtë.....jam krenar.

  RispondiElimina
 21. thank you Assange thank you Bush , Thank you Clinton

  RispondiElimina
 22. besoj qe ka edhe per italine aty, jo vetem per greqine !

  RispondiElimina
 23. Jam i kenaqur qe e verteta mbi greket do te dale ne siperfaqe, por mos kujtoni se ne shqiptareve do te na perkedhelin koken. Wikileaks publikon vetem te palarat e shteteve qe permend.

  RispondiElimina
 24. shqiptaret meritojne kaq edhe me shume sepse vete kane zgjedhur berishen si kryetar.....njeriu me i korruptuar

  RispondiElimina
 25. assange e Wikileaks are the dogs of Bush and Cia

  RispondiElimina
 26. ja fusti si kau peles

  RispondiElimina
 27. ha nji mut wikilease

  RispondiElimina
 28. Jam kurioz te shikoj se sa qeveria e Saliut e ka poshteruar vehten dhe popullin perpara grekeve.

  RispondiElimina
 29. TANI DO TA KUPTOJME ME TE VERTETE SE KUSH JANE GREKET DHE KETA QE E MBAJNE VETEN PER MINORITET KETU TEK NE POSHTE GREQIA.

  RispondiElimina
 30. PO ME VONE?
  KUR TE MARRIM VESH ATE GJE QE DIME, QE NA URREJN.
  CA DO BEJM?.......

  RispondiElimina
 31. Po kaq e veshtir esht t kuptosh q esht nj blasfomi, t gjitha kto jan dokumente q CIAs nk i duhen me dhe i nzjerr per t then q ja dolen sekretet e botes, o njerez jan budalleqe, pse ky esht sekreti i greqis me Shqiperin, kto dokumente mbuloin dokumente m t rendesishme. Qe te thuhet dolen sekretet e botes.

  RispondiElimina
 32. Shqiptaret nuk kane nevoje per wikileaks per tw marre vesh ato qe qeveritaret tane i kane bere ashiqare shqiperise e shqipetareve ,qe shqiperia cdo dite e me shume po zoterohet nga politikat anti shqiptare ,e bisneset e huaja.....

  RispondiElimina
 33. keto dokumente duhet te dalin here pas here ne publik pasi vetem keshtu mund te behemi te ndergjegjshem se kush na qeveris, cilet jane fqinjet tane qe ne fund te luftes ne vitet 44 kane lypur buke ne fshatrat kufitare. thank you Wikileaks

  RispondiElimina
 34. politikanet shqiptar jane sejcili kryetar i nje bande . austraku ,vraniski,ka thene te verteten qe:nuk marr v esh kush jane engjej dhe kush jane djaj.shqiptaret do te vuajne deri sa te ikin nga skena politike kjo klase politike qe e masakroi kete popull.

  RispondiElimina
 35. Ne shqiptaret jemi gati si italianet!!!Ne itali po te pyesesh se kush ka votuar berluskonin ascush thot un dhe po te rivotohet une jam i sigurte se fiton perseri.Keshtu edhe ne SHQIPERI ankohemi por i japim perhere voten.

  RispondiElimina
 36. shkerdhate ...qe seleksionon opinonet...
  Te dalin ne shesh cdo prapaskene..

  RispondiElimina
 37. Pèr kush ka folur mir per Berlusconin,
  e pat qe Berlusconi esht quajtur nga Amerikanet si Portavoce i Russis ne Europ ????

  prandaj e dini miri kujt mbèshtet Russia nè shtetet fqij !!!, Serbia opo ato qe jan kunder shqipris !!!

  Prandej kini kujdes t beni mendime shum t shpejta !!!! dhe mos u boni si kto lepirsat italianet qe e meshtesin akoma.., edhe kaq shum te mirbesushem se italia ka ber gjithmon doppiogioco me shtetet e jashtme dhe leshtu me shum me shqiprin,
  pra nase keni ne zemer te miren e te armedhes e shqipris, mendohuni me shum dhe pa fol me ana politike

  RispondiElimina
 38. Berluskoni respekton shqiptaret , me mjafton kjo mua.

  Berlusconi eshte numer nje

  RispondiElimina
 39. speriamo ce wikileaks metera luce su tute le misorie ce chi hano fato i paesi vicini ala republica albanese e ai sui citadini nei tuti cuesti ani grezie mile wikileaks.

  RispondiElimina
 40. wikileaks = anti greece

  RispondiElimina
 41. nuk ma mer mendja qe ti rresqasin kaq kollaj keto gjera amerikes!! besoj se esht nje loje perfekte per tere boten!! po te jene te verteta do shohim te gjitha prapa skenat qe behen kunder popujve ne bote, ndersa per sy e faqe bejn si te ndershem.

  RispondiElimina
 42. ma chi se ne frega a ragazzi mica ce da magna sto sito...si tratta solo ed esclusivamente di politica..comunque siano le cose non le potremmo cambiare..di conseguenza che ci struggiamo a fare

  RispondiElimina
 43. nga kush financohet wikileaks.mire ajo njihka gjithe boten poate si enjohim.mendoj se eshte dicka e panjohur.keto i servir antipolitika amerikane

  RispondiElimina
 44. Amerika eshte i vetmi vend mik ne Bote qe Sheiperia Ka Pasur Dhe ka.Te gjithe komshinjte tane jane kurva dhe nuk na e duan te miren.Ne nuk na duhet wikileaks per te vertetuar se agjenti serb Sali Berisha donte te "shiste" ose me sakte te falte pjes te Shqiperise Greqise.Ne e pame me syte tane te servirur si nje te mire te qeverise per popullin falja e detit Greqise. A e kuptoni se cfare ironie.Mbase wikileaks do te na rizgjoje per te pare edhe nje here se si eshte e verteta. Rrofte Amerika! I vetmi vend mik i Shqiperise!

  RispondiElimina
 45. USA ka mike vetem USA-ne, tani do ta shikoni kush eshte amerika e vertete,
  faleminderit WIKILEAKS.

  RispondiElimina
 46. Questo commento è stato eliminato da un amministratore del blog.

  RispondiElimina
 47. ti i komentit te funfit je grek sepse te gjitha ato qe ke shkruar nuk jane te verteta.

  RispondiElimina
 48. te shohim se cka do na thone per 11 shtatorin se kush e beri , nqs e kane bere USA-Izrael, mund tu besohet deri diku dokumentave segrete, ose kush e vodhi floririn ne Krabe, por nese s'thuhet gje ......... atehere jane vetem dukumenta qe per ameriken squhen me segrete dhe per te bere panik e per te shtuar urrejtje midis popujve, Zoti kerkon nga ne qe te bashkejetojme me te gjithe njerezit dhe te sillemi mire me te gjithe, a mendoni se ne mund te bejme gje edhe kur te publikohen, cfare i kemi bere Saliut Nanos Metes apo Rames? vetem Tifozllek, as emrin e prinderve tane se kemi ne goje dhe nuk e therrasim aq fort sa te tyrin, vetem se tani nuk themi vetem Enver qe te pakten nje pune ta gjente por kemi disa Envera qe s'duan ta dine per njeri dhe mos harroni kane vrare 5-fishin qe vrau Enveri per 40 vjet.
  djali i Ramiz Alise ka 5 banka private ne Shqiperi. Ramiz Alia ( Ramiz Aliovic ) s'eshte shpiptar, e sollen Serbet ( Miladin Bobovic)dhe ka komanduar me shume se Enveri. a po degjoni te shahet ? vazhdon te komandoje.
  Njeriu se pari duhet te ndreqe vehten e tij per ti bere balle kujdo duke u mbeshtetur te Zoti i Gjithesise qe ka krijuar Salen e tjere para e pas tij por duhet besuar se s'do te jete zullumqari dhe i mbyturi ne nje peshore te barabarte, dikush do jape llogari para Zotit nje ri ndeshkohet e tjetri shperblehet.

  RispondiElimina
 49. Mir po bombardimet e serbise kush i beri ?

  I beri shqiperia me ameriken .

  Atehere do te thote qe shqiperia zoteron boten ?

  Amerika dhe anglia tallen me Izralin.

  Izraeli eshte basa e amerikes kur do te sulmoj ndonje shtet si iraqu apo irani.

  Izraeli jeton ne terror 24 ore ne dite.

  Amerika premton Izraelit por me te vertete Ue e Usa deshirojen qe Israeli me shtetet e aferme te jete ne tension.

  Izraeli nuk e meriton kete kewtrajtim

  RispondiElimina
 50. Izraeli nuk e meriton kete keqtrajtim

  RispondiElimina
 51. shume te kenaqur izraelitet me raportet segrete po spe ? valle a di kush?
  besoj se ata komandojne median e shkruar, lexuar, degjuar. Gazetat, Televizionet, Revistat more edhe shkollat ne mbare boten kane programet e miratuara nga Izraelitet. 4/5 e pasurise boterore kontrollohet nga ata.
  Ma shpjegon dot njeri e kujt jane FMN apo Banka Boterore? nuk ekziston nje shtet ne bote qe su ka borxh. per tu habit a. NE KATUNARET U BOME TELEF

  RispondiElimina
 52. Questo commento è stato eliminato da un amministratore del blog.

  RispondiElimina
 53. Ik ore se keto gjera i shpikin vete ata cifutet per te ngritur livelin e tyre ne bote.

  Izraeli nuk ka nje shtet ky me tregon jane te fuqishem ne bote.

  Amerika krijoi nje shtet ne 1945 atje ku i interesonte nje base , atje ku mundet te vidhte naften dhe atje ku munt te qendronte anijetluftarake.

  Izraeli eshte skllaver i amerikes dhe anglise.

  RispondiElimina
 54. kur shba bombardonte ne kosove madlene olbright e cila edhe ajo eshte cifute i tha wesli clack ata do te me hane te gjalle po vzhdova keshtu dhe ata qe do ta hanin ishin cifutet sepse e donin vemendjen te veteja dha ata kontrollojne bankat kompanite e naftes armatimet etj dhe efraim diveroli qe ishe ne gerdez ishte cifut ndaj mendohe pak

  RispondiElimina
 55. po amerikanet nuk jane budallenj . fusin cifutet per te bere te keqijat ne bote.

  por ti mendoj qe lexon shume faqen internet

  www.stormfront.org e cila thote vetem genjeshtra sempse pronari i saj eshte cifut.

  keshtu qe ke tru te dobet edhe beson propagandat

  RispondiElimina
 56. mua me fshie nje shkrim te jene ata thoni po na kontrollojne kjo nuk eshte liri.ndoshta kam thene te vertea shume pikante?mos vijne sot dhe me arrestojne?te poshter uzurpatore

  RispondiElimina
 57. ajo e dates 30 ora 11 37 pse u fshi si ka mundesi pse s me lini te shprehem lirshem

  RispondiElimina
 58. Sipas meje ka shume raporte sekrete per shqiperine.

  Dhe sidomos per Edi Ramen i cili nuk eshte shume simpatik amerikes.

  RispondiElimina
 59. lejeni Edi Ramen se eshte vetem nje kryetar bashkie. ishalla nga dosjet greko-sali-shqiptare del e verteta per 1 miliard dollaret e shqiptareve te humbur ne 97 ne drejtim te malakave grek edhe brigjeve italiane. ishalla na thojn edhe pse i shiti sala brigjet e jonit edhe pse i jepte naft serbise kur bota i kishte vene embargon sllaveve edhe sepse ka lind ne nje fshat kufitar me emr sllav,(vicidol) edhe sepse e ka gruan (lirine) malazeze. edhe per cfare arsyeje blen akoma 500 milion euro energji ne serbi kur shkodra e permbytet nga pese here ne vit. ishalla wikiliksi na thote edhe per gjirin e lalzit, jalen, lundren e ARgites edhe te shkelzen berishes, per fabrikat e e gomes te jozefines, per guroret e ilir metes, per fabriken e aluminit te ne durres te arben malajit per paret qe ka vjedh lul basha e ai thuthuqi sokol olldashi ne rrugen e kombit.
  edhe kur sala ky pseudo patriot nga 94-95 ka arrestuar adem jasharin, hashim thacin e te tjer te UCK edhe qe sot eshte ortak me FAZLLIcin i cili ka qene keshilltari politik i karaxhicit.

  RispondiElimina
 60. Sa per "wikiliks" mendoj se eshte shume e nderlikuar. Ndersa sa per komentet qe jane bere per lidhjet qe kane keta serbet tane me greqine mendoj qe faji eshte i gjithi i popullit qe i lejon keta plerat tane qe te bejne keto pazare me tokat qe jane mbrojtur me gjake nga shqiptaret e vertet. I sygjeroj shqiptaret qe mos te flasin kote se vete e kami fajin qe i lejojm keta monstra.

  RispondiElimina
 61. Questo commento è stato eliminato da un amministratore del blog.

  RispondiElimina
 62. Edi Rama eshte nje filogrek i cili disa dite pas Gerdecit priti Dora Bakojanisin ne zyren e tij ne bashki dhe nje nder shqetesimet e ministres se jashtme GREKE ishte se cfare do behet me cunin e kobit Grek Mihailin e famshem dhe njerezit e tij qe i hodhen bazat ne kohen e femijes se keq Majko....

  RispondiElimina
 63. RROFT SALI BERISHA I CILI MBROJTI SHQIPERINE SI SKENDERBEU NE 1450

  RispondiElimina
 64. Berisha heroi i Shqiperise .

  RispondiElimina
 65. Heroi i shqiperise eshte edi Rama . i cili bllokoi korrupsionin ne shqiperi.

  RispondiElimina
 66. eshte e vertete se majko eshte gjesem grek, ortodoks dhe socialist por esshte figura me e paster dhe me atdhedashese e shqiprise se ketyre 20viteve, mjafton te kishit ndjekur debati ne komisionin e ligjeve ne parlament, ku debutetet e pd e konsideronin serbine vend fqinj. (vend fqinj juridikisht eshte ai vend me te cilin kufizohesh me kufi) cka do te thote qe ata se njohin kosoven!!!! kush nuk e di se sa atdhetar eshte majko ju ftoj te lexoni libri e miranda vickers, apo librin e ish ministrit te mbrojtes italian ne 99 carlo scongiamino pasini ose ditarin e nje ministri te jashtem te paskal milos

  RispondiElimina
 67. ne te vertet ti qe komenton per Pandeli Majkon do te thote qe racisti i pare je ti me pandeli majko qe thua keto gjera.

  RispondiElimina
 68. Lexova shume komente te bera ketu dhe pash qe ne shqiptaret nuk i ndahemi politikes por kush mbron saliun e kush nanon e ramen, ne duhet te mesojme te mendojme pak per veten tone dhe per ke e japim voten se na eshte bere politika si trofe familjar qe zihen te tere kush ta ket ne shtepin e tij dhe nuk mendojme qe keta politikan po na e fusin perhere dhe me shume nga dita ne dite dhe neve jemi te verber qe nuk e shikojme por merremi me budalliqe jo jam demokrat ,jo jam socialist, neve si popull duhet te mendojme te rritet mireqenia e popullit dhe jetesa te jete ne ato standarte ku duhet te jete sepse jemi ne mijevjecarin e trete dhe akoma populli merr buke me liste apo ka edhe nga ata qe flen edhe me barkun bosh. jemi gati te rrime pa ngrene dhe te zihemi me njeri tjeterin vetem e vetem qe te vem ne pushtet berishen apo ramen qe rrojne si mbreter dhe ne rrojme ne mizerie. paskemi qene populli me budalla dhe kot thone qe jemi shume inteligjent ne shqiptaret, ku eshte e gjithe kjo inteligjence kur nuk jemi te zotet te kerkojme te drejtat tona dhe qe jetojme ne varferi maksimale, ja ku jane edhe shembujt me te mire te politikes ne te gjithe boten por te pakten te tjeret kane bere kush me shume e kush me pak per popujt e tyre dhe nuk jane ne ate gjendje sic jemi ne dhe falenderojme wikileaks qe me keto fakte qe po publikon po na hap syte te gjitheve. PO NE VOTIMET E RRADHES KUSH DO TA MARRI TROFEUN TA VERI NE BUFE KETE RRADHE? HAPNI SYTE KUR JEPNI VOTEN DHE KERKONI TE DREJTAT TUAJA SI TE DJATHTE E TE MAJTE E JO TE ZIHEMI ME NJERI TJETRIN E TE MENDOJME QE TE VEM SALIUN APO RAMEN, NUK KA RENDESI POR MJAFTON QE TE BEJNE ME TE MIREN PER POPULLIN SEPSE TE GJITHE JEMI PER DEMOKRACI......

  RispondiElimina
 69. Ju lutem na komentoni ketu te gjitha ato qe ka shkruar wikileaks per shqiperine dhe kosoven

  RispondiElimina
 70. jam dakort me ate qe ka komentuar para meje por dua te shtoj se politicanet ne shqiperi nuk kane menduar asnjehere per kte popull por vetem interesat e te huajve...

  RispondiElimina
 71. un jam 16 vjec dhe jam rritur ne Itali me falni per gabimet e shkrimit... edhe se jam rrit ne Itali aq me shum brenda meje eshte rritur nje ndjenje patriotike un ketu kam kuptu se qeveria duhet të jetë në duart e të rinjve por si basè duhet te jen te vjetrit qe te bashkohet espernienza me freskine dhe mentalitetin e rinis. Te gith e dine se çdo shtet menon per vete the te dimostroj superiotitetin e tij.Wikileaks ka per te hequr veq nje perde ne padreitsite.Shqipëria ka qenë gjithmonë e gjymtuar un nuk jam politikan un frequentoj veq liceon artistic ne MIlano Por unë nuk e di se çfarë unë do të jap për të parë Shqipërinë e bashkuar nje dite por kjo dite do te jete shume larg pse Shqiperia eshte tani ne duart e sali berishes por ma mir se ne duart e Edi rams mos te them qa mendoj per te.

  RispondiElimina
 72. o 16 vjeç mos fol me mendimet e mamit dhe te babit dhe mos u merr me politik

  RispondiElimina
 73. anche la Serbia è un territorio illirico cioè albanese... quindi quando si ripristinerà la vecchia Albania i Serbi saranno cacciati via da questo territorio... Viva Aristidh Kola!! =P

  RispondiElimina
 74. gli albanesi ovvero gli illiri sono coloro che hanno creato le due grandi civiltà(quella greca e quella romana)la mitologia greca è tutta illirico-albanese... quindi i greci provengono dall'illiria cioè dalll'albania... i greci non devono avere paura di accettare questo dato di fatto... leggi Aristidh Kola!!^^ viva gli albanesii!!! =D

  RispondiElimina
 75. la grecia sta facendo uno sbaglio imperdonabile in questo evento storico per il kosovo di nn riconoscerla... dobbiamo ricordare ai greci che nel 1821 la lingua dominante in grecia era l'albanese e la creazione della nuova grecia la devono agli albanesi!!

  RispondiElimina
 76. gli albanesi non perdoneranno mai i greci perchè non hanno riconosciuto il kosovo... in questo la grcia sta facendo un autogol che li costerà caro nel futuro...

  RispondiElimina
 77. Grekerit dhe serbet kane qene gjithmone ne armiqesi me Shqiperine dhe Italine, koha ka treguar dhe do te tregoje perseri.
  ZEFI

  RispondiElimina
 78. Grekerit dhe serbet kane qene gjithmon armiq te Shqiperise, njihet historikisht dhe keshtu do te vazhdoje per shume kohe. Mbas hyrjes se Shqiperise ne Europe cdo gje do te qetesohet.....dhe Shqiptaret do te jetojne me dinjitetin e merituar.

  RispondiElimina
 79. greket ngado q kthehen po shikojn lugeter o vellezer...mgjth...djemte e shqiptaris jan me te fuqishem se kurre dhe gati te bashkohen vec per nj qellim...sidomos shqipet nga Cameria te cilet kane nje pushtet ekonomik marramendes...ne shqiperi dhe europe ...por sidomos ne turqi ku flasim per miliardere came...

  RispondiElimina
 80. Ne ameriken demokratike duhet te vuajne per buken e gojes,kane renie ekonomike, 21 janari nuk denohet, korrupsioni eshte ne nivelet me te larta. ata kane nderruar (5) pese presidente ne ( 20) vjet nuk arrijne te gjejne dot nje politikan si SALA jone qe kemi (20)vjet qe e mbajme .detin ai donte t;ia shiste grekerve se ka naft posht, dhe (ndot ambientin)keshtu ndotet greqia.SALA jone eshte dhe KARdiolog shum i zoti.Aq i zoti, sa dhe enveri e pati KARdiolog personal.Nese ndokujt nuk i besohet te ndjek emisionet neper kanalet e huaj televiziv.E shkreta amerike nese doni politikan si SALA jone qe mose nderroni (dot)me per 25 vjet, te keni mirqenie ,t;iu jape uje me pikatore si ne shkoder t;iu fuse ne europe se doni, dhe por nuk deshet ju ben tynelin ai (europe_amerike) RRuft SALA jone .

  RispondiElimina
 81. Sa per Saliun tre gjera nuk munde ti mohoni: I ndershem trim dhe patriot. Shikoni Shqiperine si ka ndryshuar, mundohuni te jeni obiektiv. "Fshati qe duketnuk do kollaus"

  RispondiElimina
 82. S'do kollaus nje fshat qe duket, shikoni Shqiperine si po ndryshon, cdo dite e me mire

  RispondiElimina
 83. O shqipetar i lini budallalliqet,shikoni se kush qeveri te ushqen femijet,po privatizohet cdo gje. Dhe si nuk u mblodhen njher bashke shqiptaret me nje sindikat pa parti dhe te kekojne te drejtat e tyre pa share qeverit,vllezer mos te na bashkoj politika pore halli i perbashet qe na ka zen

  RispondiElimina
 84. Berisha eshte i pa shmangshem deri ne 2013, munde te largohet me deshiren e tije mbas bashkimit me kosoven. Shikoni Shqiperine si ka ndryshuar,mos u merni me fjale jo te verteta por shihni, ku keni qene dhe ku ini. Elemente ta majte ose te djathte hajduta, te gjithe do te japin dhogari . Rrofte Shqiperia

  RispondiElimina
 85. gomarin e nxjerr i zoti nga balta.

  RispondiElimina
 86. Vetem hyrja ne Europe e shpeton Shqiperine nje here e pergjithmon. Ketu vendosin te tjeret, mos jetoni me iluzione. Kosova do te bashkohet me Shqiperine dhe atehere do jemi shum me te forte.
  Nderkohe Berisha ploteson emisionin e tij dhe duhet te largohet..

  RispondiElimina
 87. Wiki ose kaki......, tuj lexu komentet kuptova edhe nje here se pse jena " SHTETI MA TRIMI, MA I MIRI DHE I PASURI " ne Evrope. Keshtu mesim gjithmone " Te Paret!!" ( perjashtu disa komente).Flm!

  RispondiElimina
 88. eshte e vertet qe shqiperia ka ndryshuar por a keni menduar ndonjeher per brezin qe vin se çfar do te gjej ne shqiperin ton te
  vetem kulla gjigante prej betoni qe i kan zen frymen bregdetit shqiptar . pra do te gjejn ate qe gjeti brezi jon bunkiere betoni ne çdo cep te shqiperis (ndryshimi eshte se bunkieret e sotem jan 10-12 katsh . megjithate rroft shqiptari dhe shqiperia . wiki le te bej punen e ti si per mir dhe per keq ne as na prish e as na ndreq.

  RispondiElimina
 89. futja shqipe futja opaaaaaaaaaa
  nje i bie defit e tjetri klarinetes
  ndersa politika esh ul e ha per qef

  RispondiElimina
 90. Oj Zan, t'kendojm..t'vajtojm deshta me thanun
  Pse sod dite kanget s'asht per mue e tye
  Po ç'gzim kjo dite ne mundet me na dhane,
  Kur, qe mbas nji motmoti q'iu pelqye
  Europes Shqyptari Zot n'shpi t'vet me lanun
  E kujt pose hyut, m'kete jete mos mi sherbye,
  Shqyptari i dam prap me vedvedi gjindet
  E shk'asht ma zi,prej vedit edhe s'bindet?
  E ku kjo pune kisht' ndodh pose n'Shqypni,
  Qi' i popull,s'parit dalun prej robnimit;
  Prej nji motmotit te rrije ai n'anarki
  E t'bahet prralla e gazi i rruzullimit,
  Ke i zoti s'asht ai sot m'u vu m'hudhi.
  Edhe me u thane amiqve e t'tanenjerzimit:
  ''Un ktu sundoj! M'kete shkamb mue m'vuni Zoti
  E kndej nuk luej, pa u shuemun stina e moti''?!

  GJERGJ FISHTA

  RispondiElimina
 91. gezuar 100 vjetorin e pavarsise -----SHQIPNI ETNIKE

  RispondiElimina
 92. MUIE HOTILOR AMERICANILOR NUMAI CHESTII FALSE FACETI RAHATILOR VRETI SA FURATI LUMEA VOI SI CU TOATE TARILE TERORISTE CA ALBANIA SI TOATA MUIA VOASTRA DE HOTII CACAMIAS PE VOI KOSOVO ESTE SI VA TERITORIU SARBESC, MUIE HOTILOR SI TRADATORILOR DE ALBANEZI VRETI SA FUTETI GRECIA TERORISTILOR, SA VA DUCETI DRACU VOI AMERICANILOR SI TOATA NATIA VOASTRA CU TOT CU ALBANEZII

  RispondiElimina