mercoledì 25 marzo 2009

Bojkot

Kaq te trashe jemi ne shqiptaret qe edhe pas 18 vjetesh vazhdojme te mbetemi ne gracken qe na ngriti Ramiz Alia, Sigurmi i Shetit, UDB-ja, Asfalija…? Akoma nuk eshte kuptuar loja qe eshte luajtur dhe po luhet ne kurrizin tone? Akoma nuk eshte mesuar se PD, PS, PR… jane pjella antishqiptare dhe antidemokratike? Akoma nuk e kemi mesuar se Alia, Berisha, Godo, Nano, Rama, Gjinushi, Janullatos, Milloshevic, Bregovic, Fazllic… jane armiqte e shqiptareve.
C’fare po ndodhe? Akoma nuk eshte mesuar se cilet jane palet ne Shqiperi? Cila eshte pozita dhe opozita shqiptare? Akoma nuk eshte mesuar se perballe, qysh prej 18 vjetesh jane antishqiptaret ne pushtet dhe populli shqiptar si viktime e tyre ne anen tjeter?
O Zot kaq naïve na ke krijuar sa edhe sot, nje pjese qofte edhe e vogel prej nesh besojne tek PD, PS…?
A i meritojme ne qeverite dhe politikanet antishqiptar qe i kemi ne krye qysh prej 18 vjetesh?
Kur do te zgjohemi si popull dhe te bejme lojen tone? Apo do te vazhdojme te verber te ndjekim nga pase xhelatet, kasapet, hajdutet, antishqiptaret pavarisht se si na paraqiten, here me breke dhe here pa to?
Shqiperia e sotme eshte provuar se ka mbetur pa burra dhe burrerisht pa burra eshte veshtire t’ja tregosh vendin kopukeve qe na kane kercyer ne xverk qysh prej 18 vjetesh, por ne menyre paqesore perse nuk luftohet?
A nuk munde te rezistohet paqesisht?
Perse duhet te paguhen taksat kur dihet se ato do te perfundojne jashte shtetit ne llogarite bankar te politikave dhe qeveritareve tane. Po mardhenie me bankat perse duhet te kemi apo ti mundesojem Fatmir Mediut qe te bleje nje ferme te dyte ne TEXAS, USA?
Per te bojkotuar totalisht procesin politike (votimet) nuk kerkohet burreri dhe energji e madhe po kete perse nuk e bejme?
Pjesmarja ne votime, qofte edhe ne numer te vogel ligjeron deri ne nje fare mase bandat antishqiptare ne pushtet.
Deri kur keshtu? Deri kur do te vazhdojme te veprojme kundra interesave tona kombetare, familjare e personale?
Bojkotoni proceset politkke o gra! Bojktoni edhe ju o burra te shendruar ne gra! Bojkotoni per hir te femijeve tuaj dhe brezave qe ndoshta nuk do te zhduken.

fonti: http://vertet.blogspot.com/

Nessun commento:

Posta un commento